یامن له الدنیاوالأخره

پس از بی مهری ممتد مردم عصر حضور، به دوره غیبت نزدیک شدیم؛ یک دوره 69 ساله غیبت صغرا، زمینه ساز غیبت کبرا شد. سپس دوران طولانی غیبت شروع شد. از ایات و روایات زیادی بر می اید که قبل از ظهور امام زمان، یک دوره با حاکمیت ولیّ فقیه، طراحی شده است؛ اینک اشاره ای کوتاه به برخی از آیات و روایات:

انقلاب اسلامی ایران در قرآن

1. یا أیّها الذین آمَنوا مَن یَرتدَّ منکم عن دیینه فسَوف یاتی الله بقوْمٍ یُحِبُّهُمْ وَ یُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى المؤمنین أعزّة على الکافرین یجاهِدون فی سبیل الله و لا یخافون لومة لَائم ذلک فضل اللهِ یؤتیه من یشاء و الله واسع علیمٌ» مائده/54. مجمع البیان و تفسیر نمونه: و رُوی ان النبی سُئل عن هذه الآیه فضرب بیده علی عاتق سلمان فقال هذا و ذووه ثم قال: لوکان الدین معلقا بالثریا لتناوله رجال من ابناء فارس!

2. و آخَرین منهم لمّا یَلحقوا بهم و هو العزیز الحکیم» جمعه/3. مجمع البیان و نمونه: روی ذلک عن ابی جعفر مهدی علیه السلام و روی أن النبی صلی الله علیه وآله قرأ هذه الایه، فقیل له من هولاء؟ فوضع یده علی کتف سلمان و قال لو کان الایمان فی الثریا لنالته رجال من هولاء» بحار، ج 16، ص 310. آنگاه که پیامبر این آیه را تلاوت فرمودند، سوال شد که این قوم کیست؟ ایشان دست بر شانه سلمان نهادند و فرمودند، اگر ایمان بردر ثریابود، مردانی از اینان آن را درمی یافتند!

ادامه مطلب

اعمال ومناسبتهای ربیع الاول

اعمال ومناسبتهای ماه صفر

مروری بر اعمال و وقایع ماه محرم

الله ,غیبت ,دوره ,سلمان ,عن ,البیان ,مجمع البیان ,رجال من ,انقلاب اسلامی ,و روایات ,البیان و ,انقلاب اسلامی ایران

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مخزن فایل های دانشجویی پایگاه اطلاع رسانی دکتر علی اکبر علیزاده بِرُمی دو نی نی یادداشتهای شخصی احمدرضارحیمی الی پرواز fdsf مقالات عمومی مجله اینترنتی کشاورز جوان همیار توسعه ارز دگ کوین